![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4228017
*
nr 422 8017
Spegel
höjd: 139
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 augusti 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 22:27:49
1
100 kr
13/8 15:04:08
2
400 kr
13/8 21:33:50
3
250 kr
13/8 21:38:44
3
400 kr
14/8 14:32:23
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 422 8017
Spegel
höjd: 139
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 augusti 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/8 22:27:49 | 1 | 100 kr |
13/8 15:04:08 | 2 | 400 kr |
13/8 21:33:50 | 3 | 250 kr |
13/8 21:38:44 | 3 | 400 kr |
14/8 14:32:23 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53